Sevgili Öğrencilerimiz,

 

   İlerleyen teknoloji ile günümüzde bilim, mühendislik, mimarlık, şehircilik, kentsel tasarım, afet alanlarında daha ileri uzmanlık bilgisine ihtiyaç duyulmaktadır. Fen Bilimleri Enstitümüz; bilim ve teknolojide, milli ve yerli ürün üretebilme yolunda, bölgenin kalkınmasının ülkenin kalkınmasındaki faktörlerden biri olduğu bilincindedir.
      Evrensel ve analitik düşünen bireyler yetiştirmek için; ulusal ve uluslararası gelişmeleri ve toplumsal gereksinimleri izleyerek, üniversite-sanayi iş birliği çalışmalarını, AR-GE ve ÜR-GE’deki gelişmeleri takip etmeyi teşvik ederek; kaliteli bir lisansüstü eğitim ve öğretim yapılması hedefindedir.  Tematik sanayiye uygulanabilir tez modeline önem vermekte ve lisansüstü öğrencilerini bu konuda çalışmaya teşvik etmektedir.
     İzmir’de, Ege Bölgesi’nde stratejik öneme sahip bir noktada olduğumuzun fakındayız, birbirinden değerli akademisyenlerimiz ve siz değerli lisansüstü öğrencilerimizle daha ileriye gitmeyi hedefliyoruz. Alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarla etik ve ahlaki iş birliklerinden ödün vermeden, rekabet halinde idari ve akademik faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz.


Prof. Dr. Uğur ÇAVDAR